INFORMACJE


 
Technikum
Zawody z przyszłością

Szkolenia Cisco

Nasza szkoła jest Lokalną Akademią sieciową firmy Cisco, która realizuje swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).W ramach akademii nasi uczniowie mogę bezpłatnie przystępować do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

 

IT Essentials: PC Hardware an Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiących wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich komptenecji informatycznych. Kurs IT Essentialns to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Obejmuje on podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiących wprowadznie do bardizje zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich komptencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocnicznych np. asystent help desk. Kurs ITE Essentialns jest kursem bardzo praktycznycm, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomoga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A, któy potiwerdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradcyjne i nowoczesne metody naucznaia takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

 

Program kursu IT Essentialns: PC Hardware and Software

podstawy technologii informacyjnej

komponenty sieci - montaż komputera

instalacja karty graficznej, muzycznej, sieciowej

zarządzanie pamięcią komputera

podstawy systemu operacyjnego

system operacyjny Windows 95/NT/2000/XP

możliwości multimedialne komputera

konfiguracja sprzętowa RAID

podstawy pracy w sieci

wykrywanie i usuwanie usterek sprzętowych w komputerze

wykrywanie i usuwanie usterek programowych